Atrakcje dla dzieci w Berlinie

Atrakcje dla dzieci w Berlinie to propozycja spędzenia czasu wolnego w Berlinie tak, aby zadowoleni byli zarówno dorośli, jak i dzieci. Berlin to dobra opcja na rodzinny weekendowy wyjazd, wiele godzin wspólnej zabawy i niezapomnianej rozrywki. Choć Berlin kojarzy się głównie z Bramą Brandemburską, Fernsehturm czy Reichstagiem znajdziemy wiele rozwiązań na nudę dziecka. Jest wiele miejsc, które koniecznie trzeba zobaczyć. Od czego warto zacząć?

W naszym dzisiejszym przewodniku podpowiemy Wam co warto zobaczyć w Berlinie, będąc z dziećmi. Co jest godne polecenia, ile kosztują bilety wstępu oraz gdzie znajdują się atrakcje. Wybraliśmy te najciekawsze dla całej rodziny. Sprawdźcie już teraz!

Na co się przygotować w Berlinie?

Przede wszystkim pamiętajmy, że Berlin to duże miasto i spacerowanie z dziećmi tam i z powrotem, tylko po to, by zobaczyć nowe miejsca może być dla nich męczące. Polecamy zrobić sobie mapkę podróży. Wybrać te miejsca, które są dla nas ciekawe, ale jednocześnie są blisko siebie. Ponadto powinniśmy sprawdzić kiedy dany obiekt jest otwarty i w jakich godzinach. To dobre rozwiązanie, aby uniknąć niepotrzebnego rozczarowania i smutku. A najlepiej zarezerwować bilety przez internet.

Zobacz też tanie noclegi w Berlinie.

Atrakcje dla dzieci w Berlinie
Atrakcje dla dzieci w Berlinie

Do tego w Berlinie jest euro, więc atrakcje mogą być droższe, niż w Polsce. Jeśli chcemy trochę zaoszczędzić powinniśmy zaopatrzyć się w odpowiednią ilość przekąsek i napojów. Pamiętajmy jednak,że w Berlinie na każdym kroku znajdziemy sklep, bar lub restaurację, więc zabieranie swoich posiłków nie jest konieczne.

Zobacz też: Ambasada Niemiec w Polsce

Atrakcje dla dzieci w Berlinie – co warto zobaczyć?

Jeśli zastanawiasz się, które atrakcje dla dzieci w Berlinie będą najlepsze, byc może nasza poniższa lista Ci pomoże. Wybraliśmy dla Was kilka ciekawych miejsc i trochę chcemy je Wam przybliżyć. Oto one:

  • Wieża telewizyjna Fernsehturm
  • rejs po rzece Sprewa,
  • Ogród Zoologiczny,
  • Akwarium Berlińskie,
  • Legoland Discovery Center,
  • Muzeum Historii Naturalnej,

Wieża telewizyjna Fernsehturm

Choć może wydawać się to nieoczywiste, Fernsehturm to niezwykła atrakcja dla całej rodziny. Nawet dl dzieci? Tak! Wjazd na samą górę wieży może być dla nich ogromnym przeżyciem, którego już nigdy nie zapomną. Wieża telewizyjna to najwyższa budowla w Niemczech. Będą mogły podziwiać piękne widoki miasta, a także zjeść obiad lub deser na samym szczycie wieży. Taras widokowy jest na wysokości 203 m, a restauracja na 207 m. Kto nie chciałby zjeść czegoś pysznego i powiedzieć, że jadł w chmurach? Dla dziecka to niesłychana przygoda.

Fernsehturm znajduje się przy ulicy Panoramastrasse 1A, przy Alexanderplatz. Cena biletów to 20 euro od osoby.

Rejs po rzece Sprewa

Atrakcją dla całej rodziny będzie krótki rejs po Sprewa. Rzeka ma długość koło 250 mil, jednak jej najpopularniejszy punkt znajduje się właśnie w stolicy Niemiec. To waśnie tutaj mamy możliwość zobaczyć wiele zabytków, muzeów i liczne mosty. Do popularnych atrakcji należą: Katedra Berlińska, która z wody robi jeszcze większe wrażenie, Wyspa Muzeów, Reichstag. To dobre rozwiązanie, gdy zarówno dorośli, jak i dzieci są już zmęczone spacerem, ale nadal jest ładna pogoda i chcemy zobaczyć coś więcej. To relaks, odpoczynek ale i podziwianie pięknych widoków.

Rejs po Sprewie rozpoczyna się przy przystani „Alte Boerse” przy ulicy Burgstrasse 27, a bilety wynoszą 70 zł od osoby dorosłej i 40 zł od dziecka za godzinę rejsu z przewodnikiem i audioprzewodnikiem. Dzieci do lat 6 płyną za darmo.

Ogród Zoologiczny w Berlinie

Kto nie lubi pójść do zoo popatrzeć na egzotyczne zwierzątka? Koniecznie więc zajrzyjcie do berlińskiego zoo. To jeden z największych obiektów tego typu w Europie, a nawet na świecie. Do zobaczenia mamy ponad 1300 gatunków zwierząt, w tym pandę wielką, niedźwiedzie polarne oraz goryle. Dla odważnych zoo oferuje oglądanie karmienia zwierząt takich jak małpy, tygrysy i pingwiny. Spędzając tu cały dzień mamy możliwość udać się na posiłek do restauracji, które znajdują się na terenie zoo.

Ogród zoologiczny znajduje się przy placu Herdenbergplatz 8. Osoby dorosłe muszą zapłacić 16 euro, a dzieci w wieku 4-15 lat 8 euro za wstęp. Bilet ulgowy dla dzieci szkolnej od 16 roku życia, osoby niepełnosprawne w stopniu znacznym płacą 11 euro.

Akwarium Berlińskie

Akwarium znajduje się nie daleko Zoo. Co można podziwiać w Akwarium? Przede wszystkim wielkie zbiorniki wodne wraz z niezwykłymi, egzotycznymi gatunkami morskimi. Należą do nich na przykład: kolorowe rybki tropikalne, płaszczki, meduzy i goście specjalni – groźne rekiny. Na piętrze znajdziemy terraria z gadami, płazami oraz owadami. Są to między innymi żaby południowo-amerykańskie, mrówki i różne gatunki pająków. Widok ogromnego krokodyla czy pytona – to z pewnością zrobi ogromne wrażenie na naszym dziecku i je zaciekawi.

Akwarium znajduje się przy ulicy Budapesterstasse 32. Normalny bilet kosztuje 16 euro, ulgowy dla dzieci powyżej 15 roku życia i studenci – 11 euro, dzieci w wieku 4-15 lat płacą 8 euro, a dzieci do 3 roku życia wchodzą za darmo.

Legoland Discovery Center

To zdecydowanie miejsce dla wszystkich fanów Lego! Znajdziemy tu nie tylko berlińskie budowle, ale też najsłynniejsze zabytki z całego świata w mniejszej formie i to stworzonych z klocków Lego. Znajdziemy tam też znane postacie. Co najważniejsze dla dzieci przewidziano atrakcję w postaci warsztatów z tworzenia budowli. Co jeszcze oferuje Legoland? Przejażdżkę wagonami z laserami, którymi strzelamy do animowanych przeciwników. Co do laserów to nie konic. W Legolandzie jest labirynt z laserami. Dzieci mogą też przejechać się na karuzeli. Najważniejsze – po wszystkim możemy wejść do sklepu z klockami Lego i kupić wypasiony zestaw.

Legoland znajduj się przy ulicy Potdsdamerstrasse 4. Bilety to 43 euro od osoby. Dzieci do 3 lat wchodzą za darmo.

Muzeum Historii Naturalnej

Muzeum historii Naturalnej to atrakcja dla małych i dużych. Dlaczego? To właśnie tutaj możemy zobaczyć wielkie szkielety dawnych zwierząt oraz wiele gatunków dinozaurów. Dzięki specjalnym okularom, które otrzymujemy na wstępie możemy zobaczyć jak zwykłe kości wirtualnie zmieniają się w żywe okazy. Czyż to nie fascynujące dla dorosłych, a co dopiero dla dzieci! Nieco bardziej ciekawscy mogą poświęcić czas na podziwiani skamielin i dużą kolekcję minerałów. Muzeum Historii Naturalnej nawiązuje też do powstania Świata, dlatego w swej kolekcji ma część poświęconą kosmosowi. Zobaczymy tu multimedialny Układ Słoneczny.

Muzeum znajduje się przy ulicy Invalidenstrasse 43. Osoby dorosłe muszą zapłacić 8 euro za wstęp, dzieci do 6 roku życia wchodzą za darmo, te starsze, do 18 roku życia i studenci wchodzą za 5 euro. Bilet rodzinny „Mała rodzina”, czyli 1 osoba dorosła i 2 dzieci do 14 roku życia to koszt 9 euro i bilet „Duża rodzina”, czyli 2 osoby dorosłe oraz 3 dzieci do 14 roku życia to koszt 15 euro.

Jakie są atrakcje dla dzieci w Berlinie
Jakie są atrakcje dla dzieci w Berlinie – opinie

Atrakcje dla dzieci w Berlinie – opinie

Oto najciekawsze propozycje, które dla Was mamy. A Wy? Byliście już w Berlinie? Co sądzicie o stolicy Niemiec? Czy są tam ciekawe atrakcje dla dzieci? Które z ich polecacie najbardziej? Z niecierpliwością czekamy na Wasze opinie!

Dodaj opinie na forum