Co zrobić, by cukrzyca nie wpływała na sprawność seksualną mężczyzny?

Zdrowie

Cukrzyca to podstępna choroba, która w zaawansowanym stadium może mieć ogromny wpływ na sprawność seksualną wśród mężczyzn. Jest to spowodowane tym, iż ma ona wpływ na układ nerwowy, krwionośny oraz gospodarkę hormonalną. Okazuje się, że problemy w sferze seksualnej mają nie tylko mężczyźni chorujący na cukrzycę, ale również kobiety.

Oczywiście, to panowie najbardziej odczuwają skutki choroby, gdyż dotykają ich zaburzeń erekcji. Z racji tego, iż cukrzyca jest chorobą nieuleczalną, wielu panów zastanawia się, co zrobić, aby ograniczyć jej wpływ na sprawność seksualną. Zastosowanie się do kilku prostych wskazówek może spowodować, iż mężczyzna w dalszym ciągu będzie mógł odbywać w pełni satysfakcjonujące stosunki seksualne.

Regularny pomiar glukozy we krwi

Cukrzyca sieje w organizmie największe spustoszenie wtedy, gdy jest niezdiagnozowana.

Z tego względu zachęcamy, aby po zaobserwowaniu u siebie spadku sprawności seksualnej jak najszybciej udać się do lekarza w celu zdiagnozowania choroby.

Leczenie powinno być prawidłowo zoptymalizowane oraz dostosowane do wszystkich zaleceń określonych przez diabetologa.

Podstawowa rzecz o której koniecznie należy pamiętać, to regularne mierzenie poziomu glukozy we krwi oraz przyjmowanie odpowiednich leków.

Jeśli zajdzie taka potrzeba, należy również informować lekarza o wszelkiego rodzaju nieprawidłowościach. Bardzo istotne jest także to, w jakim momencie będziemy decydowali się na współżycie z partnerką.

Specjaliści zalecają, aby nie uprawiać seksu podczas hipoglikemii, gdyż może to spowodować niedocukrzenie. Zaraz przed a także po zbliżeniu należy kontrolować poziom cukru.

Zdrowy styl życia i zbilansowana dieta

Jednym z najważniejszych czynników mających ogromny wpływ na kondycję osób zmagających się z cukrzycą jest ich codzienna dieta. Diabetolodzy wskazują, iż cukrzycy powinni stosować dietę ubogą w słodycze oraz fast foody.

Zbyt duża ilość cukru w diecie może mieć bardzo negatywne skutki dla całej kuracji.

Niewskazane jest także spożywanie alkoholu oraz palenie papierosów. Warto wiedzieć, iż jest to nałóg mający ogromny wpływ na sprawność seksualną wśród mężczyzn.

Nałogowe palenie tytoniu prędzej czy później prowadzi do zaburzeń erekcji. Ponadto prowadzi do ogólnego wyniszczenia organizmu oraz wielu schorzeń.

Dobre nawyki żywieniowe oraz porzucenie palenia papierosów warto także połączyć z regularną aktywnością fizyczną.

Dzięki temu nasza kondycja będzie wystarczająco dobra, aby móc bez problemu oddawać się miłosnym uniesieniom ze swoją partnerką seksualną.

 

Unikanie stresu

Cukrzycy są zdecydowanie bardziej podatnie na zaburzenia nastroju od osób, które nie zmagają się z takim schorzeniem. Wśród cukrzyków często obserwuje się również niską samoocenę, ponieważ nie potrafią sobie poradzić z własną chorobą. Wszystko to sprawia, że stres i przemęczenie staje się znacznie spotęgowane. A to z kolei ma niewątpliwy wpływ na sprawność seksualną. Znalezienie czasu na odpoczynek oraz wyciszenie się jest niezwykle istotne.

Zachęcamy, aby spróbować znaleźć choć jeden dzień wolnego i spędzić go z najbliższymi członkami rodziny. Relaks ma bardzo duży wpływ na możliwości seksualne i libido. Po weekendzie spędzonym z partnerką i przyjaciółmi czy rodziną sprawność seksualna mężczyzny może wzrosnąć w sposób zdecydowany.

Tabletki z sildenafilem

Nieocenionym elementem terapii zaburzeń erekcji są oczywiście tabletki z sildenafilem na erekcję. Wielu cukrzyków obawia się je stosować, ponieważ sądzą, że nie można ich łączyć z lekami przeciwcukrzycowymi. Nic bardziej mylnego. Kamagra, Viagra oraz inne leki tego typu jak najbardziej można łączyć z lekami na cukrzycę.

Dodaj komentarz