Jak pomóc mężczyźnie przetrwać niepowodzenia w życiu intymnym?

Potencja

Rozmnażanie to możliwość posiadania potomstwa i jest ściśle związane z funkcją seksualną. Razem funkcje te zależą od ogólnego stanu zdrowia. Jeśli funkcja rozrodcza mężczyzny (spermogram) jest słaba, to najprawdopodobniej występują problemy z jego zdrowiem. Zaburzenia erekcji dla lekarzy przestały być diagnozą, są raczej objawem bardziej skomplikowanych schorzeń: chorób serca, nerek, zaburzeń metabolicznych, cukrzycy. Androlodzy nie uwzględniają autonomicznie narządu płciowego. Dlatego wielu mężczyzn jest zaskoczonych, ponieważ uważają, że leczeniu będzie poddane tylko zapalenie gruczołu krokowego i będą mieli wykonany jedynie kardiogram.

Jak pomóc mężczyźnie przetrwać niepowodzenia w życiu intymnym?

U większości mężczyzn w wieku powyżej 40 lat problemy z erekcją są związane z zaburzeniami sercowo-naczyniowymi i poziomem cukru we krwi. Na przykład, jeśli mężczyzna narzeka na problemy w życiu intymnym i ma wysokie ciśnienie krwi, to już można zgadnąć, na czym polega prawdziwy problem.

A co z mężczyznami poniżej 40 roku życia?

Generalnie problemy zdrowotne stały się młodsze. Ataki serca nie są już rzadkością w wieku 30-35 lat. Co ciekawe, jeśli mężczyzna zaczyna mieć problemy z erekcją, to często jest to zwiastun, że wkrótce może przejść zawał serca lub udar. W tym przypadku chodzi nie tyle o brak radości w łóżku, ile o jego życie. Faktem jest, że zaczyna się blokada naczyń krwionośnych – miażdżyca. A jeśli ten proces rozpocznie się od dołu, w węższych tętnicach, może wkrótce wzrosnąć wyżej. Lekarze mówią nawet, że, problemy z erekcją u mężczyzny to samoobrona organizmu przed śmiercią, aby ich pacjent nie umierał na zawał serca podczas seksu.

Główne problemy zdrowotne mężczyzn urodzonych pod koniec XX wieku to: nadciśnienie, wysoki poziom cholesterolu, ciężka depresja. Czy to przypomina listę przyczyn zaburzeń erekcji? To tylko kilka z długiej listy przyczyn dysfunkcji seksualnych. Ogólnie rzecz biorąc, dziś istnieje tendencja: im młodsze pokolenie, tym jest mniej zdrowe. Nasi dziadkowie byli zdrowsi niż nasi ojcowie, a nasi ojcowie są zdrowsi od nas.

W ciągu ostatnich 70 lat liczba plemników przeciętnego mężczyzny spadła ze 140 milionów na ml do 50 milionów, czyli prawie trzykrotnie! Co do tego doprowadziło? Oprócz tego, co zostało wymienione podkreślany jest siedzący tryb życia. Mężczyzna przez dwa miliony lat orał, polował, ruszał się, a od 50 lat siedzi, dziś zamawia jedzenie telefonicznie. Funkcjonowanie mięśni wkrótce stanie się dla ludzi zupełnie niepotrzebne, wszystko będzie wymagało wysiłku myślowego. Ale ewolucji nie udało się jeszcze przystosować do takiego stylu życia, ciągle potrzebujemy ruchu i przepływu krwi. Ponadto każdy mężczyzna potrzebuje siły mięśni i ćwiczeń, aby utrzymać dobry poziom testosteronu. A bez tego hormonu nie będzie osiągał prawidłowej erekcji.

Problem zaburzeń erekcji się odmładza – zawały serca i udary

Mężczyźni w zasadzie starzeją się w coraz młodszym wieku. Wczesne starzenie to wcześniejszy spadek poziomu testosteronu, męskiego króla hormonów, który jest odpowiedzialny za wiele procesów. Wraz ze spadkiem testosteronu u mężczyzny zaczynają się nie tylko problemy organiczne (erekcja), ale także psycho-emocjonalne. Staje się przygnębiony, rozdrażniony, niestabilny na stres, mniej chętny do osiągania celów. Nie interesują go już kobiety, pieniądze ani kariera.

Dzisiaj można spotkać takich mężczyzn już w wieku 30-35 lat. Mężczyźni z niskim testosteronem stają się katastrofą dla rodziny i gospodarki – stracili zainteresowanie pracą, wylegiwali się na kanapie, piją piwo lub wyjeżdżają na ryby z dala od swoich żon, żeby nie uprawiać seksu. Brak aktywności fizycznej, niezdrowa dieta i złe nawyki – składają się na nadwagę. A gruby fartuch wokół brzucha jest uważany przez współczesną medycynę za cały narząd endokrynologiczny, który przekształca męski hormon testosteron w żeński hormon estrogen. Ponadto pojawiają się problemy z poziomem cukru i tarczycy. W kompleksie występuje zespół metaboliczny.

Czy można to łatwo wyleczyć?

Mężczyzna musi przyjmować testosteron, jeśli mu brakuje. Hormon przywróci mu wigor i młodość. Mężczyzna przypomni sobie, jak to jest być mężczyzną. Nawiasem mówiąc, testosteron jest również głównym hormonem spalającym tłuszcz. Dzięki niemu szybciej traci na wadze, zaczyna nabierać formy, pojawia się motywacja do aktywnego życia. Dlatego w wielu przypadkach dysfunkcja seksualna jest procesem przejściowym i odwracalnym. Najpierw jest stymulowany lekami, a z czasem, gdy mężczyzna zmienia styl życia, wszystko wraca do normy. A jeśli mężczyzna jest młody, to jest stymulowana produkcja własnego testosteronu.

A jak problemy w życiu intymnym wpływają na życie codzienne?

Wystarczy wyobrazić sobie, jak ważny jest dla seks i jak by to było, gdyby go stracił. Większość mężczyzn jest tak ułożona, że do ostatniego tchu będą myśleć o kobiecie. Dlatego niepowodzenia w życiu intymnym są katastrofą. A co z pigułkami, które natychmiast rozwiązują problem, podnoszą morale mężczyzny tu i teraz? Mowa tu o preparatach na bazie Sildenafilu. Nie pomogą podnieść poziomu testosteronu. Ale zapewniają doskonałe leczenie objawowe: zapewniają mężczyźnie dobrą erekcję na żądanie, a jednocześnie usuwają podstawowe problemy.

Istnieją dwie kategorie mężczyzn, u których erekcja zaczyna słabnąć. Pierwsza to młodzi ludzie, którzy podczas debiutanckiego stosunku seksualnego doświadczają stresu, niepokoju i niepewności. U tych mężczyzn mogą pomóc leki na bazie Sildenafilu. Drugi dotyczy cięższych przypadków i tutaj takie produkty są poza konkurencją, są zalecane w pierwszej kolejności. Dlatego mężczyźni mogą być wdzięczni wynalazcom tej substancji aktywnej, ponieważ znacznie ułatwiła życie, rozwiązując problemy z jego zdrowiem seksualnym.

Czy te pigułki mogą zaszkodzić pierwotnemu leczeniu?

Nie, one tylko poprawią efekt leczniczy. Często są zalecane w małych dawkach nie na erekcję, ale na poprawę krążenia, bez stymulacji nie będzie erekcji, a w dziennych dawkach Sildenafil jest wsparciem dla męskiego narządu.

Dodaj komentarz