Jak uwolnić się od rutyny w seksie?

Potencja

Rutyna to jedno z największych zagrożeń dla satysfakcjonującego życia seksualnego. Nuda pojawia się w sypialni stopniowo, jednak po pewnym czasie może okazać się, że partnerzy nie są w stanie siebie niczym zaskoczyć w łóżku. W dzisiejszym artykule doradzamy, jak uwolnić się od rutyny w seksie.

Rutyna w sferze seksualnej – jakie zagrożenia za sobą niesie?

Rozpoczynanie miłosnej gry zawsze w taki sam sposób może nieść za sobą mnóstwo negatywnych konsekwencji. Czy miłosną grę zaczynacie tymi samymi pieszczotami i pocałunkami? Każdorazowo stosujecie te same pozycje? Jeśli odpowiedź brzmi “tak”, to może to doprowadzić do całkowitej utraty satysfakcji z odbywania stosunków seksualnych. Z racji tego, iż wszystkie ruchy partnera będą przewidywalne, seks całkowicie zatraci swoją spontaniczność i tajemniczość. Na szczęście, z rutyną w sferze seksualnej można zerwać w każdej chwili. Poniżej zebraliśmy szereg najważniejszych porad i wskazówek, które powinny wziąć pod uwagę wszystkie pary, które od pewnego czasu zmagają się z nudą w łóżku.

Diagnoza wstępna

W pierwszej kolejności warto dokładnie zastanowić się nad tym, co wzbudza u nas aktywność seksualną – jakie działania partnera powodują, że nasze libido jest znacznie silniejsze? Wszystkie swoje spostrzeżenia najlepiej jest zapisać w dzienniku, a następnie wszystkimi refleksjami dzielić się ze swym partnerem. Rozmowa na ten temat, która będzie szczera, może przynieść naprawdę dobre efekty w zadziwiająco krótkim czasie. Gdy porównacie ze sobą sporządzone notatki, wysnujcie jakieś wnioski. Wspólne spostrzeżenia mogą ujawnić wiele cennych informacji na temat seksualnych wzorców i schematów, które od jakiegoś czasu próbujecie łamać. Ze wszystkich tych uwag może wysnuć się obraz pokazujący, które sfery wrażliwości do tej pory były zaniedbywane. Kobieta powinna powiedzieć mężczyźnie bardzo dokładnie, co ją w nim podnieca i fascynuje, zaś mężczyzna nie powinien pozostać jej dłużny. Świadomość pragnień partnera spowoduje, że oboje przestaniecie kontrolować swoją seksualność z obawy przed zawstydzeniem partnera czy urażeniem. Nowe pozycje seksualne nie oznaczają przecież niczego złego, wręcz przeciwnie – jest to znak, iż partner nas kocha i chce jak najlepiej okazać uczucie, którym nas darzy.

Czas na zbliżenie

Po zapisaniu wszystkich spostrzeżeń w notatniku oraz dokładnej, szczerej rozmowie, przychodzi czas na zbliżenie partnerów. Jakie wskazówki należy wziąć pod uwagę przede wszystkim? Warto po prostu dać ponieść się własnej namiętności. Zalecamy także, aby się nie spieszyć. Każda sekunda romantycznego uniesienia powinna być przeżywana w sposób wyjątkowy. Oboje próbujcie słuchać, co podpowiadają wam zmysły. Seksualne zbliżenie w żadnym wypadku nie powinno polegać na dokładnym wypełnianiu konkretnego planu punkt po punkcie. Zaskoczenie i wielka niewiadoma – to powinno być wyróżnikiem waszych miłosnych uniesień. Rozmawiajcie, podziwiajcie własne ciała oraz próbujcie nowych rzeczy. Tak naprawę każdy rodzaj zachowań oraz wszystkie pieszczoty są dozwolone – dopóki jeden z partnerów nie da do zrozumienia, iż coś mu się nie podoba i chciałby się wycofać. Jeżeli ktokolwiek poczuje choć minimalny dyskomfort, powinien powstrzymać partnera w subtelny, taktowny sposób. Wzajemne zrozumienie to podstawa. Partnerowi można dać znać o swoich potrzebach poprzez delikatne naprowadzanie go za pomocą ręki. Najważniejsze to akceptować swoje potrzeby w konkretnym momencie. Gdy oboje będziecie mogli być sobą, seks stanie się ogromnym źródłem radości.

Dodaj komentarz