Tabletki na potencję- co trzeba wiedzieć przed ich użyciem?

Leki i Suplementy

Tabletki na potencję są to środki przeznaczone dla dorosłych mężczyzn w różnym wieku. Produkty te poprawiają sprawnością seksualną, jeśli zaburzenia erekcji zostały wywołane przez czynniki organiczne. Na rynku dostępnych jest wiele preparatów różniących się od siebie składem, czasem działania i postacią.

Jak działają tabletki na potencję?

Starsi panowie borykają się często z niepełną erekcją lub jej całkowitym brakiem. Wpływ na taki stan może mieć przerost gruczołu krokowego, choroba wieńcowa czy nadciśnienie tętnicze. U młodych osób impotencja powiązania jest często z przyjmowaniem sterydów anabolicznych, używanych do tego, aby zwiększyć masę mięśniową. Brak wzwodu jest także uciążliwością pojawiającą się przez niewystarczającą ilość ruchu czy nieodpowiednią dietą, która prowadzi do obniżenia poziomu testosteronu i zaburzeń układu krążenia.

W takim przypadku tabletki okazują się skutecznym rozwiązaniem. Produkty te działają na układ krążenia, poprzez podwyższenie drożności naczyń. W ten sposób do penisa jest w stanie dotrzeć wystarczająca ilość krwi, co pozwoli na uzyskanie pełnej erekcji. Co ważne, takie środki nie zwiększają poziomu popędu seksualnego, jak afrodyzjaki. Nie okażą się także dobrą propozycją, jeśli problemy ze wzwodem powiązane są ze złym stanem psychicznym mężczyzny, depresją, stresem.

Po jakie tabletki na potencję sięgać?

Dostępnych jest wiele różnych tabletek na potencję. Najlepiej jednak sięgać po produkty zaufane i bezpieczne, o pewnym i skutecznym składzie. Wśród najpopularniejszych preparatów na potencję zalicza się wszystkim dobrze znana Viagra. Działa ona efektownie, jednak jej cena jest dosyć wysoka. Dobrą alternatywą dla niebieskich tabletek jest tania Kamagra, działająca w taki sam sposób. Oba te preparaty mają w składzie tą samą substancję aktywną, czyli sildenafil. Oprócz tego, na rynku dostępnych jest wiele suplementów diety. Dzięki nim, można uzupełnić niedobór pewnych substancji w organizmie, które biorą udział w procesie uzyskania erekcji. Tabletki na potencję należy kupować zawsze od zaufanych sprzedawców, tylko wtedy można mieć pewność otrzymania pełnowartościowego produktu.

Czy leki na potencję są bezpieczne?

Popularne tabletki na potencję zostały dokładnie przebadane i nie wywołują problemów z układem krążenia. Co więcej, zwiększają one przepływ krwi przez naczynia i wspierają regenerację ich nabłonka. Ważne jest jedynie to, aby kupować leki od zaufanych producentów, a także postępować według ich zaleceń, umieszczonych w ulotce danego produktu.

Tabletki na potencję- przeciwwskazania

Jeśli chodzi o suplementy diety na potencję, są one bezpieczne w stosowaniu. A jedynym przeciwwskazaniem jest uczulenie czy nadwrażliwość na któryś ze składników produktu. Leki na potencję mają więcej przeciwwskazań do ich stosowania, a zależą one głównie od zawartej w preparacie substancji czynnej. Można do nich zaliczyć:

 • wady zastawek
 • arytmię
 • kardiomiopatię
 • neuropatię nerwu wzrokowego
 • uczulenie na którykolwiek ze składników produktu
 • niekontrolowane ciśnienie
 • ciężką niewydolność krążenia
 • zmiany zwyrodnieniowe siatkówki oka
 • niedawno przebyty zawał serca albo udar mózgu
 • ciężką niewydolność wątroby oraz nerek
 • chorobę niedokrwienną serca
 • nadciśnienie tętnicze
 • wiek poniżej 18, roku życia

Jak stosować tabletki na potencję?

Tabletki na potencję kupowane bez recepty mogą być przyjmowane przez 10 tygodni, po 1-2 tabletki dziennie.  Wszelkie środki na bazie sildenafilu należy przyjmować na minimum 1h przed planowanym stosunkiem. Co ważne, nie należy przekraczać dozwolonej dawki.

Dodaj komentarz