Urazy, przepuklina kręgosłupa i pachwinowa a zaburzenia erekcji

Potencja

Zaburzenia erekcji mogą być konsekwencją wszelkich chorób układu mięśniowo-szkieletowego. Tak, więc zostało naukowo udowodnione, że przepukliny międzykręgowe i pachwinowe prowadzą do rozwoju zaburzeń zdrowia seksualnego mężczyzn. Urazy są nie mniej niebezpieczne. Przy mechanicznym uszkodzeniu kręgosłupa lub rdzenia kręgowego u mężczyzny dochodzi do upośledzenia przewodzenia impulsów nerwowych. Możliwe jest przywrócenie prawidłowej erekcji w przypadku urazów lub chorób układu mięśniowo-szkieletowego.

Wpływ urazów kręgosłupa i rdzenia kręgowego na męską potencję

Zaburzenia erekcji są częstym problemem wśród mężczyzn po urazach rdzenia kręgowego. Dlaczego? Faktem jest, że przy urazach tego narządu przewodzenie impulsów nerwowych jest zaburzone, bez czego erekcja jest w zasadzie niemożliwa. Co więcej, nie tylko urazy, ale także procesy zapalne w rdzeniu kręgowym mogą prowadzić do zaburzeń erekcji. Urazy kręgosłupa są często główną przyczyną zaburzeń sprawności seksualnej. Najbardziej niebezpieczne urazy to: przesunięcia, złamania kręgosłupa, zniekształcenia, zwichnięcie lub podwichnięcie kręgów. Zdarza się, że u mężczyzny rdzeń kręgowy i zwoje nerwowe układu współczulnego i przywspółczulnego są jednocześnie uszkodzone. W takim przypadku uszkodzenie może być nieodwracalne, mężczyzna z 99% prawdopodobieństwem ulega impotencji.

Przepuklina międzykręgowa a zaburzenia erekcji

Przepuklina międzykręgowa to częsty problem wśród zawodowych sportowców i osób, których praca jest ściśle związana z pracą fizyczną. Ale często choroba jest diagnozowana, jako brak aktywności fizycznej. W każdym razie ten rodzaj przepukliny ma negatywny wpływ na erekcję. Faktem jest, że przemieszczenie krążków międzykręgowych powoduje zaburzenie przewodzenia impulsów nerwowych. Sytuację pogarsza fakt, że z biegiem czasu rozwijają się zaburzenia rdzenia kręgowego i zaburzony jest dopływ krwi obwodowej do narządów miednicy. W rezultacie u mężczyzny:

  • Libido spada.
  • Potencja jest znacznie osłabiona.
  • Rozwijają się choroby prostaty.
  • Płodność spada.

W przypadku przepukliny wrażliwość stref erogennych zmniejsza się, zaburza się krążenie krwi w miednicy małej i zaburza przewodzenie impulsów nerwowych. U mężczyzny erekcja staje się niestabilna lub niepełna (penis jest słabo wypełniony krwią podczas podniecenia seksualnego). Niedostateczny przepływ krwi żylnej prowadzi do choroby prostaty. Unerwienie i wypełnienie krwi narządów zlokalizowanych w miednicy małej są zaburzone, następuje spadek przepływu krwi i limfy. Pełne wypełnienie krwią jest bardzo ważne dla pełnej erekcji. Dodatkowo może dojść do naruszenia wrażliwości penisa, co uniemożliwia mężczyźnie odbycie pełnego stosunku płciowego.

Zaburzenia erekcji spowodowane przepukliną międzykręgową są uleczalne. Pierwszą rzeczą do zrobienia jest wyeliminowanie pierwotnej przyczyny zaburzeń seksualnych. Można stosować zarówno techniki zachowawcze, jak i interwencje chirurgiczne. Na przykład przepukliny pachwinowe i niektóre urazy kręgosłupa można skutecznie leczyć tylko za pomocą zabiegów chirurgicznych. Jeśli chodzi o farmakologię to mogą to być inhibitory fosfodiesterazy 5, takie jak Viagra lub Kamagra, biologicznie aktywne dodatki, nalewki na bazie ziołowych adaptogenów.

Przepuklina pachwinowa i zaburzenia erekcji

Przepuklina pachwinowa to patologia, w której osłabiają się mięśnie przedniej ściany brzucha. Przyczyny choroby to brak aktywności fizycznej, urazy, osłabienie mięśni brzucha, nadmierna aktywność fizyczna. Mężczyźni są bardziej podatni na przepukliny pachwinowe. Przepuklina wpływa również negatywnie na potencję. Zwykle przepukliny współistnieją z:

  • Naczynia krwionośne dostarczające składniki odżywcze do prostaty i innych narządów miednicy.
  • Kanał nasienny.
  • Zakończenia nerwowe odpowiedzialne za erekcję.

W przypadku przepukliny wrażliwość stref erogennych zmniejsza się, zaburza się krążenie krwi w miednicy małej i zaburza przewodzenie impulsów nerwowych. U mężczyzny erekcja staje się niestabilna lub niepełna (penis jest słabo wypełniony krwią podczas podniecenia seksualnego). Niedostateczny przepływ krwi żylnej prowadzi do choroby prostaty. Na tle przepukliny pachwinowej może rozwinąć się zastoinowe zapalenie gruczołu krokowego, a nawet łagodny przerost prostaty.

Dodaj komentarz